[Power BI] Створена Power BI версія Vertipaq Analyzer

Я створив новий інструмент для вас. Але декілька слів про те, як я прийшов до його необхідності.

Є тул під назвою Vertipaq Analyzer. Це Excel файл з PowerPivot моделлю всередині. Він корисний для аналізу двигуна Vertipaq та його структур в моделі в Analysis Services Tabular (SSAS, AAS) та Power BI. Іншими словами, для оптимізації та профілювання даних Power BI та Tabular. Творці - компанія SQL BI (Marco Russo та Alberto Ferrari). Деталі про Excel версію читайте тут.

Він потребує PowerPivot надстройку та Excel не нижче 2010-ї версії. І це стало проблемою один раз на тренінгу по DAX, який я робив у травні 2019-го року. Деякі студенти не мали необхідної версії Excel. З того моменту я почав думати над міграцією цього інструмента до Power BI.

І зроблено! Це була цікава вправа, для її виконання ви маєте знати відмінності Excel з надстройками та Power BI. Також повинні добре знати DAX, PowerQuery та зв'язки. Були моменти, коли я робив це досить швидко та зробив декілька помилок в міграції, але я знаю як дебажити, що врятувало мене.

Основна рекомендація для початківців - користуватись цим інструментом всякий раз, коли створюєте звіт Power BI в Import режимі.

Остаточну Power BI версію Vertipaq Analyzer можете нижче чи завантажити тут.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

[DAX] Динамічна відносна фільтрація в slicer за допомогою віртуальних зв'язків DAX

Power BI Reports Monitoring Tool in 5 minutes

[Power BI] Створена Power BI версія Vertipaq Analyzer. Додано автоматичне форматування коду